Sukces młodych geologów

Sponsorem wyjazdu naszych uczniów i opiekuna na olimpiadę był Zakład Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oddział Zielona Góra

Tematy dotyczyły zagadnień erozji morskiej, geografii Morza Bałtyckiego oraz geoturystyki. Część praktyczna polegała na rozpoznawaniu skał rozpoznawania skał, rysowaniu przekroi i profili geologicznych oraz zaprojektowaniu wycieczki z uwzględnieniem atrakcji geoturystycznych wyspy Wolin.

Zielonogórska drużyna w etapie drużynowym zajęła 4 miejsce. W zawodach indywidualnych, Adrian Dominiczak został finalistą,  Paulina Hochicz i Katarzyna Wolna laureatkami.
Nagrodami dla laureatów (oprócz nagród książkowych i rzeczowych) były indeksy na Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego.

Korzystając z okazji wieczorem zwiedzaliśmy Starówkę warszawską oraz Krakowskie Przedmieście. Przy kolumnie Zygmunta który był jedynym miejscem do którego uczniowie potrafili dojść i się nie zgubić, znajdowała się restauracja „Zapiecek”, gdzie posililiśmy się  pysznymi pierogami i piliśmy lemoniadę. W drodze powrotnej, w Warszawie czekaliśmy na opóźniony pociąg ekspresowy z Warszawy do Berlina 1,5h, jednak nie popsuło to naszych wspaniałych humorów. Analizowaliśmy pytania i odpowiedzi, robiąc sobie nawzajem żarty. Gdy przesiadaliśmy się z PKP na PKS, każdy nosił nie swoją torbę.
Konkurs stał się nowym doświadczeniem oraz możliwością weryfikacji swojej wiedzy i umiejętności, a także poznania środowiska geologów. A zakwaterowanie w hostelu artystycznym „Fabryka” było niezwykłym przeżyciem …

Serdecznie dziękujemy sponsorowi wyjazdu  PGNiG oraz Panu Mirosławowi Wyderkiewiczowi.

Opiekun grupy
E. Markiewicz