Psycholog radzi
AGATA KOTOWSKA
PSYCHOLOG I SOCJOTERAPEUTA
PSYCHOTERAPEUTA W PROCESIE CERTYFIKACYJNYM
Jestem magistrem psychologii (dyplom w 2009 w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu), socjoterapeutą (studia podyplomowe na Uniwersytecie Zielonogórskim) i psychoterapeutą (na IV roku całościowego kursu we Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii).
W swojej praktyce staram się widzieć człowieka całościowo – holistycznie - co często porównuję do dłoni, która ma pięć palcy (każdy z nich jest ważny i wyjątkowy, to tworzy też jednorodną całość) - te 5 „palcy” to ciało, emocje, myślenie, relacje i seksualność człowieka.
Zapraszam do korzystania ze spotkań indywidualnych lub w małych grupach, czytania materiałów w „Psycholog radzi” (na dole strony) oraz polubienia grupy na Fb.: „Agata Kotowska – terapia dla Młodzieży i Dorosłych”.
pokój 302 (II piętro) ✉ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek |
wtorek |
środa |
czwartek |
piątek |
8:00 – 11:30 |
11:30 – 17:00 |
11:30 – 18:00 |
8:00 – 11:00 |
08:00 – 12:00 |
Do moich zadań w szkole należą.:
- analizowanie sytuacji szkolnej i pozaszkolnej ucznia, współpraca ze środowiskiem rodzinnym
- motywowanie do działań zmierzających do dbania o potrzeby psycho-społeczne ucznia jako jednostki oraz członka większej grupy (np. rówieśniczej, rodzinnej)
- organizowanie różnych form pomocy na terenie szkoły oraz zachęcanie do korzystania z pomocy specjalistycznej poza placówką
- podejmowanie działań interwencyjnych (np. mediacyjnych) w sytuacjach kryzysowych
- rozpoznawanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych ucznia
- rozwijanie mocnych stron człowieka, budowanie adekwatnego obrazu siebie na tle środowiska zewnętrznego, wzmacnianie funkcjonowania emocjonalno-społecznego
- wspieranie potencjału rozwojowego i stwarzanie warunków do aktywnego i pełnego uczestnictwa w życiu szkoły oraz w środowisku społecznym
- wspieranie nauczycieli (wychowawców) do dbałości o siebie (zwłaszcza w sytuacjach wyczerpania, i/lub objawów wypalenia)
- zachęcanie do rozwijania możliwości, uzdolnień i predyspozycji indywidualnych ucznia i nauczyciela
ZAPRASZAM DO KONTAKTU
Głównymi metodami mojej pracy są spotkania indywidualne (1:1) oraz grupowe (np. pogadanki lub lekcje wychowawcze), a także praca w zespołach (m.in. Pomocy Pedagogiczno-Psychologicznej).
PSYCHOLOG RADZI:
MECHANIZMY UZALEŻNIENIA OD ALKOHOLU
Lęk związany z wojną na Ukrainie - jak sobie z nim poradzić?
Wdzięczność drogą do szczęścia