Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

Upamiętniały one 221 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą była pierwsza w Europie nowoczesna ustawa zasadnicza uchwalona na Sejmie Czteroletnim. Jednym z ważniejszych osiągnięć tej konstytucji to: wzmocnienie władzy wykonawczej, odpowiedzialność rządu przed sejmem, rozszerzyła prawa mieszczan i chłopstwa, zmniejszyła rolę senatu…

Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Patrycja Mikłasewicz, Natalia Zawiska, Filip Wiśniewski  i opiekun sztandaru szkoły mgr inż. Krzysztof Andrzejewski.
Przewodnią myślą tego spotkania był nasz patriotyzm i umiłowanie Ojczyzny.
    Głos zabrali władze województwa, miasta i zasłużeni. Uroczystości uświetnił występy orkiestry dętej „ZASTAL”.
    Zainteresowanie uroczystością było bardzo duże. Uczestniczyła  w niej prasa, radio i telewizja oraz większość szkół zielonogórskich.

mgr inż. Krzysztof Andrzejewski