Oto, jak ZST prezentował się na targach w Gimnazjum nr VI

Wystawy i ogólnie cała prezentacja związana z zawodem technika- mechanika i nie tylko, jaką przygotował p.M. Kita i p.K. Rogowski cieszyła się wielką popularnością szczególnie chłopców,choć dziewczęta również chętnie przysłuchiwały się opowieściom o roli robotyki we współczesnym świecie.W. Przemyślański  z dużą pomocą S. Buczyńskiego i K. Szymuli odpowiedzialnych za kącik sportowy i cały wystrój wizualny stoiska naszego technikum dwoili się  i troili,aby przyciągnąć uwagę zwiedzających. I udało się! Pokazy uczniów klasy 2TMR - P.Tokarskiego i M.Trubiłowicza na motorach crossowych były przysłowiową „ wisienką na torcie”.Chłopcy zebrali gromkie brawa za ewolucje wykonywane na jednym kole. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się pojedynki naszych sławnych szkolnych kick bokserów: L. Przykuty, K. Gleisner, M. Peteli i K. Rychlikowskiego. Wśród atrakcji przygotowanych przez nasz organizacyjny zespół nie zabrakło  mistrza żużlowego – reprezentanta  Falubazu - juniora- K.Rogowskiego. Kacper zaprezentował się publiczności przy akompaniamencie wokalu naszej nauczycielki – p. L.Hoffman, która w perfekcyjny sposób wykonała piosenkę  D. Rinn „ Gdzie ci mężczyźni?”- wywołując tym samym rumieniec zawstydzenia u naszego żużlowca. Natomiast p.K. Andrzejewski wraz z uczniami kl.1TW oraz 2 TW wykonali spektakularną musztrę,która wzbudziła zachwyt żeńskiej publiczności,a zazdrość u męskich widzów. Wielogodzinny pokaz prezentujący  atrakcyjną ofertę kierunków kształcenia w ZST uatrakcyjniły doświadczenia chemiczne,a szczególnie widowiskowe wybuchy pod bacznym okiem p. E.Natkańskiej. Wielostopniowy upał przetrwaliśmy dzięki słowom otuchy p. dyrektor K. Pernal-Wyderkiewicz, która z wielkim zaangażowaniem kibicowała naszym pokazom.  Natomiast mój  podziw należy się również p. M.Wyderkiewiczowi.  za wytrwałe fotografowanie całego przedsięwzięcia  i zarażanie nas pozytywną energią.

Roma Rypson-Goluda