50-lecie powstania 11 Batalionu Remontowego w Żaganiu

01.06.2017 roku, żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej 11 Batalionu Remontowego, a wraz z nimi uczniowie klas mundurowych naszej szkoły celebrowali święto jednostki wojskowej połączone z obchodami 50-lecia powstania 11 Batalionu Remontowego.

Nasi uczniowie wzięli udział w  uroczystym apelu batalionu, miał on miejsce na terenie Muzeum Jeńców Wojennych w Żaganiu. Oprawa uroczystego apelu była okazała. Orkiestra Wojskowa z Żagania, kompania honorowa ze sztandarem jednostki wojskowej, kolumny żołnierzy „remontowców”, stojący w tle sprzęt wojskowy, zabudowania Muzeum oraz otaczająca wszystkich zgromadzonych zieleń lasów, stanowiły wymarzone tło dla licznie zgromadzonych fotografów i dziennikarzy. Na uroczystość zaproszenie dowódcy 11 Batalionu Remontowego przyjął dowódca 11 Dywizji Kawalerii Pancernej generał brygady Stanisław Czosnek, dowódca 10 Brygady Logistycznej w Opolu pułkownik Szymon Lepiarz oraz kilkadziesiąt innych znamienitych osób.

W kończącej część oficjalną defiladzie, wspólnie z „remontowcami” z Żagania maszerowali żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych,  oraz nasi młodzi żołnierze.

Po części oficjalnej uroczystości był czas na zwiedzanie Muzeum Obozów Jenieckich, a także do skorzystania z atrakcji przygotowanych dla uczestników apelu: pokazu sprzętu wojskowego, skosztowania żołnierskiej grochówki i pieczonego na miejscu chleba.

Za możliwość udziału w uroczystości serdecznie dziękujemy dowódcy 11Brem – ppłk Ireneuszowi Maślance.

Wiecej szczegółów na stronie 11BRem - TUTAJ