Przysięga Wojskowa w Sulechowie

9 czerwca 2017 r. na Placu Ratuszowym w Sulechowie odbyła się przysięga żołnierzy służby przygotowawczej. Wierność Ojczyźnie oraz żołnierskim ideałom ślubowało 79 elewów z 5 Lubuskiego pułku artylerii

  Elewi służby przygotowawczej szkolą się w Sulechowie od  4 maja. Przysięga wojskowa jest najważniejszym wydarzeniem w życiu każdego żołnierza. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście – przewodniczący Rady Sejmiku Wojewódzkiego p. Edwin Łazicki, zastępca burmistrza Sulechowa p. Danuta Jurzak, przewodniczący Rady Miasta p. Stanisław Kaczmar oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Na zaproszenie Dowódcy 5LPArt w uroczystości wziął udział poczet sztandarowy naszej szkoły, a grupa naszych młodych żołnierzy obserwowała uroczystość, a przy okazji zapoznawała się z ceremoniałem.

Więcej szczegółów na stronie 5LPArt - TUTAJ