Jak nie czytam, jak czytam.

1 czerwca 2017 roku o godz. 11:00 grupa uczniów z Zespołu Szkół Technicznych przystąpiła do ogólnopolskiej akcji MASOWEGO CZYTANIA „Jak nie czytam jak czytam”. Młodzi ludzie z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 432 608 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie. Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzono masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak czyta młode pokolenie.

Uczniowie ZST wspólnie z nauczycielami wybrali książkę którą chcieli czytać czyli „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry. Młodzi ludzie dobierali dla siebie role, odgrywali scenki. Czytanie zostało zorganizowane w plenerze przed szkołą. Zabawa była przednia każdy chętny mógł się poczuć aktorem. 

Sylwia Wiśniewska i Ewa Michalak