Wolontariusze z ZST na happeningu „Włochy”!

Tradycją już się stało, że od kilku lat otrzymujemy zaproszenie od organizatorów Otwartych Działań Twórczych do udziału w międzyszkolnym  projekcie edukacyjno-wychowawczym. Projekt istnieje już 13 lat. W trakcie corocznych spotkań i integracyjnych zabaw budują się pozytywne więzi młodzieży z różnych środowisk. W trakcie tych działań nasi wolontariusze uczą się rozumieć potrzeby ludzi niepełnosprawnych. Dlatego cieszymy się, że możemy już po raz kolejny wziąć udział w tym przedsięwzięciu, w którym uczestniczą m.in: uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, gimnazjaliści, studenci UZ, wolontariusze z Fundacji dr Clown, słuchacze Medycznego Studium Zawodowego, uczniowie LO 1 oraz  pracownicy PGNiG ( sponsorzy wspierający projekt).

30 maja 2017r.w Zespole Szkół Specjalnych w Zielonej Górze miał miejsce happening –„Włochy”. Nawiązywał  do tematyki przewodniej projektu i wszyscy uczestnicy brali udział w imprezach związanych z klimatem włoskim. Nasi wolontariusze aktywnie włączyli się do pomocy w przygotowaniu stanowisk plastycznych, gier zręcznościowych  czy malowania twarzy rozbawionym dzieciom.

Wszyscy się świetnie bawiliśmy! A roześmiane buzie dzieci były bezcenne!:)

Dziękuję uczniom z klasy 3TLW( Kasi Markun, Beacie Kawce, Karolinie Lotek, Klaudii Nowackiej, Emilii Piątkowskiej, Weronice Koniecznej, Magdzie Martyniak, Patrycji Jaśkiewicz, Dominice Jaskólskiej, Iwonie Michalskiej i Dawidowi Lewandowskiemu ) oraz Piotrowi Nikoliszynowi z klasy 3TMW za włączenie się do pomocy  w projekcie.

Roma Rypson-Goluda