LOGISTYK - KSZTAŁCENIE ZAWODOWE Z PRZYSZŁOŚCIĄ

Nasi uczniowie są na praktykach w Niemczech. Bo tam w firmach jest nowocześniejszy sprzęt. My lepiej uczymy teorii, więc młodzi Niemcy przyjeżdżają do nas. - Jest świetnie - twierdzi Roy Wanintke z Frankfurtu.

Projekt ,,Logistyk - kształcenie zawodowe z przyszłością” - realizujemy we współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową w Cottbus - mówi wicedyrektor ZST Mieczysław Sokołowski. - Praktyki trwają cztery tygodnie.

Dr Andreas Kotzorek z Izby w Cottbus dodaje, że uczniowie będą mieli okazję poznać niemiecki system kształcenia. I być może skorzystają z możliwości nauki zawodu. Przez trzy lata. Dostaną stypendia (400-500 euro miesięcznie). Polscy uczniowie będą traktowani tak samo jak niemieccy, czyli bez taryfy ulgowej.
(Gazeta Lubuska; 12 kwietnia 2011)

Pokaż #
Tytuł
Niemcy uczą się u nas, my u Niemców