SZKOLENIE STRZELECKIE Z UŻYCIEM AMUNICJI BOJOWEJ

W grudniu odbyła się kolejna edycja szkolenia strzeleckiego z użyciem amunicji bojowej różnego kalibru dla uczniów klas wojskowych. W tym roku, zgodnie z planem szkolenia w przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie klas 2 – mechanicy z klasy 2TMW i logistycy z klasy 2TLWA. Możliwość udziału w szkoleniu była też nagrodą za dotychczasowe zaangażowanie uczniów w różnych formach zajęć i uroczystości o charakterze patriotycznym i wojskowym. Szkolenie prowadzili certyfikowani instruktorzy, a odbywało się ono na strzelnicy w Nietkowie. Podczas trwających cały dzień zajęć kadeci zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa (BLOS), oraz przeszkoleni w zakresie obsługi broni, przyjmowania postaw strzelecki i zgrywania przyrządów celowniczych.  Następnie odbyły się strzelania m. in. z karabinków AK i AR15, pistoletów maszynowych MP3 i pistoletów Glock. Strzelano z różnych postaw i na różne odległości. Każdy z uczestników wystrzelił około 100szt. amunicji, oraz wziął udział w turnieju strzeleckim. Mimo niskiej temperatury uczniowie świetnie sobie radzili i zadowoleni, a co najważniejsze w komplecie zakończyli udział w szkoleniu. Wkrótce zostanie przeprowadzone kolejne szkolenie o tej tematyce.