Artykuł o Dniach Otwartych na stronie WSzW

W dniu 1 kwietnia 2015 r. Oficer Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień WSzW w Zielonej Górze kpt. Ireneusz WILIŃSKI oraz p. Magdalena DUBLAŃSKA, wzięli udział w promocji ochotniczych form służby wojskowej oraz w promocji szkoły w czasie Dni Otwartych w Zespole Szkół Technicznych w Zielonej Górze.

Podczas spotkań z przyszłymi uczniami Zespołu Szkół Technicznych kpt. Wiliński przedstawiał strukturę szkolnictwa wojskowego, a także zakres postępowania rekrutacyjnego do uczelni wojskowych. Zainteresowani, zostali zapoznani także z warunkami i trybem przyjęcia na studia kandydatów na żołnierzy zawodowych.

Gimnazjaliści z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat kryteriów i zasad postępowania rekrutacyjnego do służby przygotowawczej, osób które ochotniczo zgłosiły się do pełnienia tego rodzaju czynnej służby wojskowej.

M.Dublańska

Oryginalny artykuł - TUTAJ