Święto Wojsk Inżynieryjnych 2016

16 kwietnia to bardzo ważny dzień dla żołnierzy z 5 Kresowego Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim. Tego dnia ustanowiono święto Wojsk Inżynieryjnych. W tym roku uroczystości związane ze świętem odbyły się 22 kwietnia. Uroczystość miała miejsce w porcie rzecznym w Krośnie Odrzańskim. Nie zabrakło oczywiście naszych uczniów klas wojskowych, którzy kolejny raz wystawili swoją reprezentację  obok pododdziałów 5Kbsap. Dzięki uprzejmości dowódcy – ppłk Jarosława Szczypiorskiego nasza (24-osobowa) reprezentacja mechaników i logistyków miała okazję maszerować w defiladzie kończącej uroczystości. Mimo kilku niedociągnięć, biorąc pod uwagę, że był to debiut, przemarsz można uznać za udany. Kolumnę prowadził mł. chor. Kłos, a przygotowania do udziału w uroczystości koordynował por. Andrzej Pasterniak. Po części oficjalnej nasi uczniowie skorzystali z gościnności 5Kbasap, mieli okazję oglądać występ zespołu Dudek Band na terenie klubu garnizonowego, a następnie pokrzepić się pyszną wojskową grochówką. Możliwość wzięcia udziału w tak ważnej dla żołnierzy 5Kbsap uroczystości jest dla naszych uczniów szczególny zaszczytem. Panu Dowódcy i wszystkim zaangażowanym żołnierzom 5 Kresowego Batalionu Saperów serdecznie dziękujemy.