Wolontariusze ZST działają!

Uczennice klasy 2TLW - Weronika Konieczna i Katarzyna Markun, wolontariuszki działające w Fundacji Dr Clown- 19 listopada br. wzięły udział w koncercie "Uśmiech dziecka".

Impreza ta powiązana była z obchodami Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Żagańskie stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka” z pomocą lubuskich organizacji pozarządowych, zorganizowało finałowy koncert i wystawę prac, które były efektem projektu pt. „Obrazy dźwiękiem malowane”. Podczas realizacji projektu zorganizowano szereg innowacyjnych zajęć warsztatowych z zakresu arteterapii i muzykoterapii, mających na celu rehabilitację społeczną osób z niepełnosprawnościami. Uczestnikami, którzy wzięli udział w wydarzeniu byli  podopieczni Ośrodka Terapii Zajęciowej w Zielonej Górze oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Żaganiu. Koncertem i wystawą prac, organizatorzy podkreślili również integrację środowisk osób z niepełnosprawnościami z terenu Zielonej Góry i Żagania.

Finał projektu odbył się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zielonej Górze.

Opiekun - Roma Rypson-Goluda