22 Kwiecień – Święto Ziemi w Zespole Szkól Technicznych w Zielonej Górze. Zrównoważony transport – oddechem dla ziemi

Zaparzyłeś herbatę, a tu pech w całym domu nie ma odrobiny cukru. Sięgasz po kluczyki, pędzisz na parking i już chcesz odpalić samochód, kiedy wracasz myślą do dzisiejszego dnia – 22 kwietnia - Światowego Dnia Ziemi, wydarzenia obchodzonego w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Chowasz kluczyki do kieszeni, ruszasz w drogę wybierając spacer, zaciągasz się świeżym powietrzem. Dajesz oddech Sobie i Ziemi.

Dziś - 22.04. - My Logistycy zaprosiliśmy Ciebie i Twoich przyjaciół (uczniów ZST, wszystkich kierunków kształcenia) w podróż po świecie zrównoważonego transportu.

Pojęcie zrównoważonego transportu to ujęcie transportu w perspektywie długoterminowej stabilności:

• kontrola emisji spalin, wymiana taborów pojazdów na nisko i zeroemisyjne,
  • promocja korzystania z transportu publicznego,
  • implementacja energii odnawialnej w branży transportu zbiorowego.

Omówiliśmy jego gałęzie, ideę transportu intermodalnego oraz jego przyszłość stawiającą na szybkość, ekologię, redukcję spalin i odciążenie zatłoczonych dróg.

Liczyliśmy, że nasza prezentacja pozwoli Odbiorcom spojrzeć na transport z perspektywy bezpieczeństwa i zdrowia naszej Planety. W codziennym życiu zachęci do skorzystania z publicznego transportu, roweru, hulajnogi czy mięśni własnych nóg.

Zrezygnowałeś z jazdy samochodem po zatłoczonym mieście? Brawo Ty! Brawo My uczniowie klasy 4 logistycznej i nauczyciele logistyki. Nasza prezentacja dziś zatrzymała Ciebie, a Ty jutro zatrzymasz Świat w drodze ku ekologicznej katastrofie.

Logistycy.