Mamy laureatkę i wyróżnienie!

16 kwietnia 2024r. w Sali Kryształowej ratusza naszego pięknego miasta, odbyła się uroczysta gala – XXX Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych". Podczas niej nagrodzono młodych ludzi z zielonogórskich szkół angażujących się w wolontariat oraz pomoc potrzebującym. Podstawowym celem Ośmiu Wspaniałych jest promowanie postaw prospołecznych, zwracanie uwagi na osoby słabsze i potrzebujące. Warto podkreślić, że choć nazwa konkursu mówi o Ośmiu Wspaniałych to jednak wyróżnionych jest więcej, bowiem całość podzielono na trzy kategorie: Ósemka Senior dla uczniów szkół ponadpodstawowych, Ósemka Junior dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz Ósemeczka dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Naszą szkołę w kategorii Ósemka Senior reprezentowały trzy wolontariuszki z klasy 3LT : Aleksandra Kornalska, która otrzymała dyplom za uczestnictwo i zaproszenie do następnej edycji konkursu, Marta Szpak – może pochwalić się wyróżnieniem. A jedną z laureatek tego pięknego przedsięwzięcia została –Kamila Suchocka, która zachwyciła jury swoją harcerską działalnością oraz licznymi wolontariackimi akcjami na rzecz innych osób. Nagrody oraz dyplomy uczestnicy otrzymali z rąk prezydenta Janusza Kubickiego oraz pani dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych Wiolety Haręźlak.

Wszystkim uczennicom składamy gratulacje! Życzymy również nie spoczywania na laurach i kontynuowania tej trudnej pracy na rzecz potrzebujących

Opiekunka Roma Rypson-Goluda