WSPÓŁPRACA MIĘDZY UNIWERSYTETM ZIELONOGÓRSKIM A ZST

W dniu 29.09.2021 ZST podpisał umowę o współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim. Patronat nad naszą szkołą objął Wydział Mechaniczny. W podpisaniu umów ze strony Uniwersytetu Zielonogórskiego udział wzięła Prorektor ds. Współpracy z Gospodarką dr hab. inż. Maria Mrówczyńska, a towarzyszyli jej dziekan Wydziału Mechanicznego dr hab. inż. Władysław Papacz oraz inicjator i koordynator przedsięwzięcia dr inż. Paweł Bachman, pracownik Instytutu Inżynierii Mechanicznej. Ze strony ZST umowę podpisywał dyrektor mgr inż. Mariusz Kita.

Głównym celem podpisania umowy było podwyższenie poziomu nauczania oraz zachęcenie uczniów szkół średnich do podejmowania studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim, a w szczególności na Wydziale Mechanicznym. W ramach umowy WM proponuje wspieranie kadry nauczycielskiej szkół w prowadzeniu zajęć, które mogą również odbywać się na terenie Wydziału Mechanicznego. Wydział będzie też udostępniać swoje pomieszczenia do realizowania wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych takich jak dodatkowe zajęcia, koła zainteresowań, konferencje, a uczniowie szkół średnich będą zapraszani na Targi Pracy, Dni Otwarte, wycieczki oraz spotkania z przedstawicielami firm. Wszystkie te działania mają na celu również zwiększenie świadomości uczniów dotyczącej możliwości dalszego kształcenia i późniejszego przebiegu ich kariery zawodowej.

Nadmienić należy, że Wydział Mechaniczny współpracuje już z naszą szkołą w ramach programu „Modernizacja kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra”. Również w ramach umowy pomiędzy władzami miasta Zielona Góra i Aeroklubem Ziemi Lubuskiej,  prowadzimy wspólne działania mające na celu otwarcie na UZ kierunku mechanika lotnicza. Absolwenci naszej szkoły z kierunków technik mechanik i technik mechanik lotniczy będą mogli kontynuować kształcenie na UZ też na tym kierunku.

Napisali o tym wydarzeniu: Gazeta Lubuska, Radio ZG, Radio Zachód, Serwis Informacyjny UZ, Zielona Góra Nasze Miasto.