POWRÓT DO ZAJĘĆ STACJONARNYCH

W ubiegłym tygodniu wiele się działo w naszej szkole. Przede wszystkim, pierwszy raz od momentu wprowadzenia obostrzeń związanych z pandemią Covid-19 w naszej szkole zrealizowane zostały wszystkie zajęcia praktyczne dla naszych mechaników (z wyjątkiem klas pierwszych). Powrót na tradycyjne zajęcia warsztatowe rozruszał siedzących od dłuższego czasu przed ekranami komputerów (i telefonów) uczniów. Podczas zajęć było widać duże zasoby niespożytej energii oraz zaangażowanie o czym na pewno świadczy wyjątkowo wysoka frekwencja która na koniec tygodni wyniosła prawie 100%! W mijającym tygodniu nadrobiliśmy także zaległości z ostatnich miesięcy, oraz wdrożyliśmy i wykonaliśmy kilka projektów na naszą nową siłownię m.in. wieszaki na gumy do ćwiczeń, oraz tuleje mocujące talerze na gryfach sztang i hantli (co widać na załączonych zdjęciach). Stacjonarna forma zajęć umożliwiła nam także  wdrożenie nowej technologii której wykorzystania, od niedawna mogą uczyć się nasi mechanicy – druku 3D. Jednym z pierwszych projektów wykorzystujących tą nowoczesną technologię było opracowanie modelu i wydrukowanie nakrętek wchodzących w skład ww. tulei.

Obecny tydzień zapowiada się równie interesująco. Relacje z zajęć w innych klasach i na pozostałych pracowniach będą zamieszczane na bieżąco. Na załączonej fotorelacji klasa 3 Technikum Mechanicznego podczas zajęć z pracowni programowania i użytkowania obrabiarek CNC, oraz pracowni technik wytwarzania.