NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2020

Święto 11 listopada ustanowione zostało ustawą z dnia 23 kwietnia 1937r, dla uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.. Po roku 1945 decyzją władz komunistycznych zostało zniesione na ponad czterdzieści lat. Dopiero w 1989 r. przywrócono do kalendarza świąt państwowych obchody 11 listopada jako Narodowe Święto Niepodległości.

Co roku Święto obchodzone jest bardzo uroczyście. W większych miastach odbywają się specjalne defilady, które prowadzone są przez główne ulice. W każdym zakątku Polski organizowane są koncerty, na których można usłyszeć patriotyczne piosenki, wykłady tematyczne czy inscenizacje historyczne. W szkołach odbywają się uroczyste apele, a od dwóch lat organizowana jest akcja Szkoła do Hymnu.

W tym roku, 102 rocznica odzyskania niepodległości, obchodzona jest w innych warunkach. Ze względu na stan epidemii uroczystości przeniesione zostaną w sferę zdalną. Odbywać się będą w przestrzeni telewizyjnej i wirtualnej, a my za pomocą różnych mediów, będziemy mogli uczestniczyć w obchodach.

Prezentacja - TUTAJ