ROK SZKOLNY 17/18

UCZYMY SIĘ DLA POLSKIEJ ENERGETYKI!

W poniedziałek 18 czerwca 2018r. klasa 1TE technikum elektrycznego odbyła zajęcia na terenie Elektrociepłowni Zielona Góra. Było to pierwsze spotkanie z całego cyklu które będą realizowane w ramach porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy Elektocieplownią Zielona Góra S.A. a Zespołem Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze.

Poniedziałkowe zajęcia podzielone były na dwie części, pierwsza w formie wykładu z elementami pokazu nt. technicznych rozwiązań stosowanych przez zakład oraz o perspektywach rozwojowych elektrociepłowni. Zajęcia prowadzone w przystępnej formie wzbudziły duże zainteresowanie, szczególne wrażenie zrobiły na nas prezentowane  wartości liczbowe generowanych mocy, zapotrzebowania na paliwa, kosztów eksploatacji maszyn i urządzeń stosowanych w zakładzie itd. Druga część zajęć to poglądowa wycieczka po obiekcie. Obejrzeliśmy pomieszczenia bloku gazowo – parowego, dyspozytornię i inne.

Kolejne etapy  współpracy zakładają  odbywanie miesięcznych staży zawodowych w E.C. Zielona Góra S.A. ( już w lipcu i sierpniu czworo uczniów klasy odbędzie płatne miesięczne staże), zajęcia dydaktyczne  na terenie i w oparciu o bazę E.C., odbywanie praktyk zawodowych, wspólne akcje promocyjne itp.

Współpraca pomiędzy Elektocieplownią Zielona Góra S.A. a Zespołem Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze zaplanowana została na najbliższe lata, tak aby również kolejne roczniki uczniów naszej szkoły mogły z niej skorzystać.

Zapraszamy do nauki w technikum elektrycznym w ZST.       

                                                                                                                                             Pracownicy EC ZG

Zespół elektryków ZST.

WYRÓŻNIENIE dla „FABRYKI ORGANICZNIKÓW” w OGÓLNOPOLSKIM FINALE KONKURSU „PRACA ORGANICZNA 2.0”

Karolina Wojtuściszyn i Marceli Urbański – uczniowie z klasy III TLWA zostali wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Praca Organiczna 2.0”.

Nasi uczniowie wygrali najpierw szkolny, potem wojewódzki etap konkursu „Praca Organiczna 2.0”.

Ogólnopolski finał odbył się w dniach 14 -15 czerwca w Poznaniu, który zorganizowała Fundacja Zakłady Kórnickie. Ideą projektu było sprawdzenie, jak młodzi ludzie rozumieją współcześnie ideę pracy u podstaw i jak ją redefiniują na potrzeby XXI wieku i wprowadzają na nowo w życie. Uczestnicy konkursu w kolejnych etapach zdawali test wiedzy o darczyńcach fundacji – rodzinie Zamoyskich i Działyńskich, a w finale zaprezentowali główny efekt swoich działań, czyli sprawozdanie z realizowanego w XXI wieku projektu nowoczesnej pracy organicznej.

Karolina i Marceli przedstawili projekt składający się z dwóch części: wolontarystycznej i planu biznesowego. Pomysł spodobał się jury, które nie tylko postanowiło przyznać wyróżnienie naszym organicznikom, ale i  wspomóc ich w realizacji pomysłu na biznes.

Relacja telewizyjna - TUTAJ

Opiekunem młodych organiczników jest P. Ines Fronczyk

 

POMOC DZIECIOM Z AUTYZMEM

Nasi uczniowie zawsze angażują się w pomoc innym: chorym, słabszym.

Dowiedzieli się od pani psycholog Anny Włodarczyk, że wsparcia w formie gier planszowych, puzzli, artykułów szkolnych potrzebują w Zespole Szkół Edukacyjnych nr 2 w Zielonej Górze.

Młodzi organicznicy z zapałem przystąpili do akcji. Porozwieszali plakaty, nawiązali współpracę z Pensjonat Fitness & SPA Gregor  i Centrum Tańca i Fitnessu.  Przyniosło to niesamowite rezultaty.

Zebranych materiałów biurowych, gier i innych edukacyjnych zabawek było bardzo dużo. Panie nauczycielki były bardzo zaskoczone, że młodzieży udało się pozyskać aż taką ilość potrzebnych artykułów.

Specjalne podziękowania należą się Zespołowi Języków Obcych z naszej szkoły, dzięki któremu udało się zakupić basen z plastikowymi piłkami dla dzieci dotkniętych autyzmem.

Za swoje zaangażowanie Fabryka Organiczników otrzymała podziękowania od dyrekcji Zespołu Edukacyjnego nr 2, jednak najważniejsze było zobaczyć uśmiech na twarzach dzieci.

Fabryka Organiczników

WIELKIE SERCA DLA BEZDOMNYCH PSIAKÓW

Młodzież z Fabryki Organiczników kocha nie tylko ludzi, ale ma ogromne serca dla bezdomnych zwierzaków.  Dlatego też zorganizowali zbiórkę najbardziej potrzebnych artykułów i żywności dla psiaków z naszego zielonogórskiego schroniska.

Inną formą pomocy były odwiedziny w schronisku i wyprowadzanie psiaków na spacer. Mamy nadzieję, że zwierzęta choć przez chwilę czuły się szczęśliwe.

Fabryka Organiczników

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczystość związana z zakończeniem roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22 czerwca o godzinie 9:30.