„JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM 2018”

Uczniowie naszej szkoły wspólnie z nauczycielami wybrali wyjątkową powieść, omawianą na lekcjach języka polskiego - „Chłopi” Władysława Stanisława Reymonta. Chociaż niełatwa, jest źródłem wiedzy o obyczajach, pracach, wiejskich uroczystościach na tle pór roku. Niektórzy ulegli urokowi lektury i sugestywnie odtwarzali rozmowy mieszkańców Lipiec. Także ksiądz Damian dał się ponieść urokowi wiejskiej epopei. Klasyka może być naprawdę wciągająca:

a)   Czytając klasykę poszerzamy wiedzę i poznajemy filary naszej kultury.

b)   Czytając klasykę rozwijamy nasze słownictwo.

c)   Dzięki czytaniu klasyki rozumiemy więcej.

d)   Dzięki czytaniu klasyki będziemy mogli pomóc w przyszłości naszym dzieciom w odrabianiu lekcji z języka polskiego J

e)   Czytanie klasyki pozwoli przenieść się w czasie.

f)    Czytanie klasyki jest ekonomiczne! - klasyka leży odłogiem we wszystkich bibliotekach, więc nie trzeba jej kupować, jest dostępna od ręki, bez kolejek; - stare powieści są (zazwyczaj) bardzo długie. Więc nawet jak wydacie te cztery dychy na książkę, to na trochę Wam wystarczy!
W każdym antykwariacie znajdziecie tony klasyki za bezcen!

g)   Czytanie klasyki jest romantyczne.

A na koniec wystarczy jedno zdanie

CZYTANIE KLASYKI JEST PO PROSTU FAJNE.

Zapraszamy do udziału w akcji już w następnym roku szkolnym,
a szczególnie na Narodowe Czytanie we wrześniu 2018r.

Sylwia Wiśniewska i Ewa Michalak