Technik Mechanik Lotniczy

Technik Mechanik Lotniczy to zawód którego uruchomienie związane jest z szerokim projektem w który zaangażowana jest nasza szkoła wraz z Wydziałem Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, oraz Aeroklubem Ziemi Lubuskiej.

Inicjatywa ta związana jest z koniecznością szybkiego uzupełnienia kadry fachowej w branży lotniczej. Równolegle z powstającym w naszej szkole kierunkiem na poziomie technikum uruchomiony zostaje także kierunek inżynierski na  Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Mamy nadzieję, że ten elitarny kierunek, w przyszłości będą zasilać nasi absolwenci.

Nauka praktyczna na kierunku Technik Mechanik Lotniczy realizowana będzie głównie w oparciu o specjalistyczne pracownie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej (lotnisko w przylepie), oraz pracownie inżynierii lotniczej na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Informacje medialne związane z uruchomieniem kierunku - TUTAJ

Kształcenie i egzaminy w zawodzie technik mechanik lotniczy  odbywają się w kwalifikacji:

TLO.03 - Wykonywanie obsługi technicznej płatowca i jego instalacji oraz zespołu napędowego statków powietrznych

Nauczysz się m.in.:
  •    projektować  komputerowo (CAD)
  •    obsługiwać liniowe i hangarowe statki powietrzne
  •    oceniać stan techniczny płatowca i silników
  •    naprawiać elementy, podzespoły i zespoły oraz instalację statków powietrznych
  •    obsługiwać  układy pneumatyczne i hydrauliczne
TYLKO U NAS !!!
  •    zajęcia praktyczne na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej (lotnisko w przylepie)
  •    zajęcia praktyczne w pracowniach wydziału mechanicznego UZ
  •    staże i praktyki zawodowe na lotniskach
  •    kontynuacja nauki na wydziale mechanicznym UZ
  •    współpraca z Aeroklubem Ziemi Lubuskiej i Wydziałem Mechanicznym UZ
  •    płatne staże zawodowe

darmowe kursy:
  • prawo jazdy kat. B,
  • spawacza elektrycznego i gazowego,
  • projektowanie komputerowe w CAD

KONTAKT

Skontaktuj się z nami bezpośrednio pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW ZWIĄZANYCH Z ZAWODEM