RZECZNIK UCZNIA

Nazywam się Roma Rypson-Goluda. Jestem nauczycielem języka polskiego.Dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście wybierając moją osobę na rzecznika praw ucznia. Do moich zadań należy m. in. kwestionowanie niewłaściwych decyzji prawnych dotyczących ucznia, gromadzenia dokumentacji o przypadkach łamania jego praw, uświadomienie poszanowania praw i godności innych uczniów oraz pracowników szkoły. Stoję na straży praw ucznia określonych w Statucie Szkoły, WSO, Konwencji o prawach dziecka. Możecie zwracać się do mnie z każdą sprawą związaną z naruszeniem prawa ucznia, dziecka. Chcę zaznaczyć, że ja nie wyręczam żadnych instytucji w ich działalności, jedynie uwrażliwiam by funkcjonowały w sposób przyjazny uczniowi. Chciałabym zachęcić młodzież naszej szkoły do współpracy.Każdy uczeń powinien znać i przestrzegać prawa oraz obowiązki zawarte w Statucie Szkoły. Z pełnym brzmieniem Statutu lub WSO (czyli Wewnątrzszkolnym Systemem Oceniania) możesz zapoznać się u mnie lub na stronie internetowej naszej szkoły.

Pamiętaj,
W każdym przypadku zwracasz się do osób kompetentnych.
Możesz liczyć na ich pomoc i dyskrecję.
Nie jesteś sam. Nie zamykaj się ze swoim problemem. Pamiętaj, że dla mnie jesteś najważniejszy i dołożę wszelkich starań, by rozwiązać Twój problem.

MOŻESZ ZE MNĄ POROZMAWIAĆ CODZIENNIE (Sala nr 214) lub W WYZNACZONYCH GODZINACH:

WTOREK 11.45 – 12.00 (długa przerwa)
CZWARTEK 13.00 – 13.45
PIĄTEK 16.35 – 17.25 ( pierwszy piątek miesiąca)

Zapraszam.

Rodzicu:
Uważasz, że Twoje dziecko jest źle traktowane lub oceniane?
Przyjdź i zapytaj - pierwszy piątek miesiąca godz. 16.30-17.25, sala 214.