WYRÓŻNIENIE dla „FABRYKI ORGANICZNIKÓW” w OGÓLNOPOLSKIM FINALE KONKURSU „PRACA ORGANICZNA 2.0”

Karolina Wojtuściszyn i Marceli Urbański – uczniowie z klasy III TLWA zostali wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Praca Organiczna 2.0”.

Nasi uczniowie wygrali najpierw szkolny, potem wojewódzki etap konkursu „Praca Organiczna 2.0”.

Ogólnopolski finał odbył się w dniach 14 -15 czerwca w Poznaniu, który zorganizowała Fundacja Zakłady Kórnickie. Ideą projektu było sprawdzenie, jak młodzi ludzie rozumieją współcześnie ideę pracy u podstaw i jak ją redefiniują na potrzeby XXI wieku i wprowadzają na nowo w życie. Uczestnicy konkursu w kolejnych etapach zdawali test wiedzy o darczyńcach fundacji – rodzinie Zamoyskich i Działyńskich, a w finale zaprezentowali główny efekt swoich działań, czyli sprawozdanie z realizowanego w XXI wieku projektu nowoczesnej pracy organicznej.

Karolina i Marceli przedstawili projekt składający się z dwóch części: wolontarystycznej i planu biznesowego. Pomysł spodobał się jury, które nie tylko postanowiło przyznać wyróżnienie naszym organicznikom, ale i  wspomóc ich w realizacji pomysłu na biznes.

Relacja telewizyjna - TUTAJ

Opiekunem młodych organiczników jest P. Ines Fronczyk