OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

Każdego roku realizowane są w naszej szkole działania w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Ma to  na celu zachęcenie młodzieży do wykorzystania własnych umiejętności i talentów, a także pokazanie, jak ważne jest świadome podejmowanie działań w kierunku rozwoju zawodowego.

08.11.2019r, Szkolny Punkt Informacji i Kariery Zespołu Szkół Technicznych zorganizował wycieczkę do firmy LUG Light Factory Sp. z o.o. dla uczniów klasy II TLE; dla grupy elektryków. W trakcie wycieczki, młodzież poznała zasady funkcjonowania i pracy w tej firmie oraz możliwości zatrudnienia i rozwoju zawodowego. Dla uczniów przygotowano prezentację poszczególnych działów firmy oraz procesów organizowania pracy. Uczniowie sprawdzili siebie na stanowisku przy montowaniu opraw LED. Przedstawiciele firmy LUG Light Factory Sp. z o.o., w bardzo dobry sposób przygotowali się na przyjęcie uczniów, za co młodzież była wdzięczna, zwłaszcza, że uzyskała tam informacje, które wykorzysta
w przyszłej pracy zawodowej.

 

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych uczestniczyli także 24.10.2019r. w III edycji konkursu zawodoznawczego „Zawody przyszłości”. Przedstawiciele naszej szkoły zajęli IV miejsce.

Zainteresowanych zapraszamy do Szkolnego Punktu Informacji i Kariery, gdzie uzyskasz informacje, wsparcie i pomoc w zakresie doradztwa zawodowego i przyszłej kariery na rynku pracy. Dowiesz się więcej szczegółów na temat kursów, zajęć na UZ, doposażenia pracowni w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra”.

Szkolny Punkt Informacji i Kariery

Sylwia Wiśniewska