Obóz szkoleniowy dla klas wojskowych 2015

Ostatni tydzień roku szkolnego nasi kadeci spędzili na obozie wojskowym. W tym roku obóz odbył się na obiekcie przez 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie. W obozie wzięli udział mechanicy i logistycy z klas 1TMW, 1TLW, 2TMW i 2TLW w sumie 63 osoby. Podzieleni na 5 grup podlegali bezpośrednio podoficerom 5LPA , a obozem dowodził kpt. Marcin Stajkowski. Podczas obozu codziennie dobywały się marsze oraz zajęcia wykładowe skoncentrowane na podstawowym szkoleniu żołnierskim. W ciągu 4 dni pobytu nasi kadeci odbyli trening strzelecki, kurs pomocy przedmedycznej, zasady poruszania się w terenie, wykonywanie prac inżynieryjnych, obsługę broni oraz wiele innych czynności niezbędnych każdemu żołnierzowi. Po obozie, zmęczenie, ale w komplecie, wrócili od razu na uroczystość zakończenia roku. Taka forma prowadzenia szkolenia wojskowego będzie odbywała się regularnie.