Zajęcia poligonowe - ochrona przed skażeniem bronią chemiczną

24.04.2015 klasa 1 TLW i 2TLW wraz z wychowawczynią panią Romą Rypson Goludą i panem Krzysztofem Szymulą pojechała na zajęcia poligonowe do 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie. Po powitaniu kapitan Stajkowski zapoznał  uczestników  klasy pierwszej z tematyką zajęć: jak należy  zabezpieczyć się  przed  porażeniem bronią chemiczną? Druga klasa miała natomiast doskonalić sprawność i precyzyjność wykonywania musztry wojskowej pod bacznym okiem jednego z kaprali.

Naszą  klasę 1TLW  podzielono  na dwie grupy, które po godzinnych zajęciach zamieniały się wykonywanymi zadaniami. Jedna grupa uczniów  zakładała maski chemiczne na czas ( trzeba było  zmieścić  się w 9 sekundach). Pozostali  zakładali w tym czasie  odzież przeciwchemiczną, która w razie ataku wroga miała zapobiec skażeniu ludzkiego ciała. Wkładanie tego typu ubioru  nie było łatwe, gdyż i tu czas mieliśmy ograniczony (  na zaliczenie tej umiejętności mieliśmy tylko 10 minut). Uczniowie z naszej klasy idealnie próbowali  wykonywać swoje zadania. Bardzo się staraliśmy, gdyż otrzymywaliśmy za te ćwiczenia  oceny.

Dzień należał do udanych, albowiem klasa druga poćwiczyła i udoskonaliła kroki musztry, a my zdobyliśmy nową wiedzę z zakresu  ochrony przed skażeniem bronią chemiczną.

Karolina Lotek klasa 1 TLW