Pamięć Powstania '44

Przez cały wrzesień realizowany był w naszej szkole projekt „Pamięć Powstania’ 44”. Uczniowie projektowali plakaty nawiązujące do wydarzeń z sierpnia i września 1944 roku, obejrzeli film Jana Komasy „Miasto 44” i omówili go na lekcjach j. polskiego i religii. Uczniowie z klasy 2TLW i 4TS przygotowali wystawę upamiętniającą 70. rocznicę wybuchu tego wielkiego niepodległościowego zrywu. Na szkolnej wystawie możemy odnaleźć informacje dotyczące walk powstańczych od 1 sierpnia 1944 r. do dnia kapitulacji stolicy (2 października 1944). 26 września br. uczniowie z klasy 4TS spotkali się z w Muzeum Ziemi Lubuskiej z uczestnikiem Powstania Warszawskiego hm. Wiesławem Cieślą ps. „Wacek”, autorem biograficznej książki „Dziś, jutro, pojutrze…”, w której opisuje między innymi swój udział w Powstaniu Warszawskim. Uroczyste zakończenie projektu (przy udziale klas 2TLW, 4TS i 2TEG) miało miejsce 30 września i 1 października br. przy pomniku „Żołnierzy Wyklętych” – uczniowie zapalili biało – czerwone znicze oraz minutą ciszy uczcili pamięć poległych w Powstaniu Warszawskim. Wszystkim, którzy włączyli się w realizację projektu „Pamięć Powstania’ 44” serdecznie dziękujemy.

Realizatorzy projektu „Pamięć Powstania’44”:

Wanda Trzeciak, Ewa Michalak, Sylwia Wiśniewska