Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Po raz kolejny mogli przekonać się, że wolontariat jest wspaniałą szansą na zdobycie nowych umiejętności, na poznanie ciekawych ludzi i świata. Pozwala oderwać się od codziennych obowiązków albo przygotować się do przyszłej pracy. Dla jednych jest początkiem kariery zawodowej, dla drugich jej uwieńczeniem. Giełda Wolontariacka to  także okazja by przekonać tych nieprzekonanych, że warto pomagać. W Giełdzie Wolontariackiej udział wzięli:
*Fundacja Dr Clown -  pomagamy chorym dzieciom przebywającym w szpitalach i placówkach specjalnych organizując zespoły terapeutów "doktorów clownów", którzy w kolorowych strojach i makijażu, obowiązkowo z czerwonym noskiem niosą małym pacjentom wspaniałą zabawową terapię. Bawiąc likwiduje stres i napięcia spowodowane nietypową i często bardzo trudną sytuacją chorego dziecka.
*Caritas Centrum Wolontariatu
*Biuro Porad Obywatelskich Civis Sum
*Stowarzyszenie Damy Radę
*Akademia Przyszłości
*Szlachetna Paczka
*Koło Naukowe Pedagogów-Wolontariuszy
    W ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza można było również wziąć udział w mini wykładzie pt.:
"Czym jest wolontariat i jak zostać wolontariuszem?"

Szkolne Koło Caritas