Działalność służb celnych w praktyce – spotkanie klasy handlowej z pracownikiem Izby Celnej .

21 listopada 2013 roku w ramach bloku tematycznego „Działalność służb celnych w praktyce” na zajęciach naszym gościem był  pracownik izby Celnej Pan nadkomisarz celny  Sławomir Prządka. W trakcie spotkania Pan nadkomisarz opowiedział o historii  funkcjonowania, organizacji pracy , strukturze organizacyjnej  służb celnych kiedyś i  dzisiaj. Uczniowie dowiedzieli się min.  czym zajmował się  w czasach dawnych mincer, ale również jak wygląda współcześnie sprawa przewozu przez granicę zwierząt- również tych pod ochroną. Uczniowie uzyskali   odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.
Spotkanie  przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Materiały dydaktyczne uczniów powiększyły się o pakiet przygotowany przez pracowników Izby Celnej.
Dziękujemy Panu nadkomisarzowi za wizytę w naszej szkole i zaproszenie do nowej siedziby Izby  w Zielonej Górze.
Mamy nadzieję na dalszą równie owocną współpracę.

Materiał opracowała: Agnieszka Ciągło