DZIEŃ PAPIESKI

W ramach Dnia Papieskiego uczniowie czytali na lekcjach religii fragmenty eseju Jana Pawła II „Pamięć i tożsamość”, artykuł  Mileny Kindziuk „Dwie matki papieża Jana Pawła II”, oglądali fragmenty filmu „Szukałem Was ..” oraz pisali do Ojca Świętego listy i SMS- y. A oto niektóre z nich:

• Chciałam Tobie Ojcze podziękować za mądrość, którą nam przekazałeś, za to, że walczyłeś o młodzież i znałeś odpowiedź na każde pytanie! Dziękuję!
  • Cieszę się, że jesteś, byłeś i będziesz. Jesteś wzorem dla wszystkich.
  • SEMPER FIDELIS Ojcze Święty!
  • Ojcze Święty, jesteś moim bohaterem, dałeś nam wszystkim nadzieję. To Ty nauczyłeś nas kochać bliźniego. Dziękuję!
  • Ojcze Święty, powiedz mi, jak tam jest?
  • Kochany Janie Pawle II, przynieś ludziom świadomość wyrządzonej krzywdy, świadomość czyjegoś bólu. Pozwól im zrozumieć znaczenie słowa „miłość”, przynieś nadzieję.
  • Nigdy Cię nie spotkałem, ale podziwiam Ciebie za miłość do każdego człowieka, za wiarę, za to, że jeździłeś wszędzie oraz za to, że znałeś tyle języków. Dużo o Tobie słyszałem i wiem, że kiedyś się zobaczymy.
  • Ojcze Święty! Byłeś i jesteś dla nas wielkim człowiekiem, który na zawsze pozostanie w naszych sercach. To Ty odmieniłeś oblicze naszej ziemi.
  • Jak być dobrym człowiekiem? Dziękuję Ci za Twoją dobroć.
  • Janie Pawle II, dziękuję, że byłeś i nadal jesteś, bo duchowo czuję Twoją obecność.
  • Jesteś Wielki!
  • Mam nadzieję, że jest Ci tam dobrze! Tęsknimy za Tobą i pamiętamy. Na zawsze w naszych sercach, czekaj na nas, ale nie prędko nam do Ciebie.
  • Podziwiam Cię za to jaki byłeś. Kocham Cię.
  • Janie Pawle, pomódl się za ludzi, którzy cierpią po stracie bliskiej osoby.
  • Witaj Janie Pawle II, dziękuję Ci za ukazywanie dobra. Chciałbym wiedzieć, jak znaleźć w sobie taką siłę, którą miałeś TY? Jak zawsze wybierać dobro. Może powiesz mi, jak do tego doszedłeś.
  • Janie Pawle proszę Cię o modlitwę za ludzi, którzy nie potrafią szanować drugiego człowieka, by poprzez Twoją modlitwę stali się lepsi.
  • Janie Pawle II, dziękuję za wszystko.
  • Janie Pawle II, jesteś wspaniały i masz wielkie serce.
  • Janie Pawle, nadal o Tobie pamiętam, proszę módl się za nas. Jak Ci tam w niebie?
  • Janie Pawle, pomódl się za mojego brata, by mógł mieć dzieci, ponieważ bardzo tego pragnie.
  • Janie Pawle, pamiętam jakim byłeś wspaniałym człowiekiem. Chciałabym Cię prosić, byś się za mnie modlił w niebie.
  • Proszę Cię Janie Pawle o wstawiennictwo u Pana Boga, aby pomógł mi wytrwać w moim postanowieniu.
  • Szczęść Boże Janie Pawle II, proszę Cię, abyś wziął w opiekę swój naród, moją rodzinę i przyjaciół, wrogów, którzy za plecami sieją ferment.
  • Modlę się, by skończyć szkołę, pracować w wojsku i godnie reprezentować zawód żołnierza, modlę się o kochającą rodzinę i szczęśliwą miłość.

Zebrała Wanda Trzeciak