Święto Pułku w Sulechowie

   W ramach udziału w obchodach Święta 5 Pułku Artylerii w Sulechowie drużyna złożona z uczniów klas drugiej i trzeciej wojskowych brała udział w tradycyjnych zawodach sprawnościowych na terenie jednostki w Sulechowie. W tym roku konkurs został poszerzony o zawody strzeleckie, które odbyły się 7 listopada 2012 r. Trzecie miejsce zajął uczeń klasy 3 TLW – Mateusz Sienkiewicz.

Dwa dni później w konkurencji sprawnościowej uczestniczyli uczniowie: Rafał Czupryński, Dawid Krawiec, Przemysław Ławniczak i Andżelika Królikowska (wszyscy 3 TLW) oraz Aleksandra Rosochacka i Paula Kandafer (2 TLW). Nasza drużyna minimalnie przegrała z reprezentacją LO w Sulechowie oraz … przeciwnościami losu.
W części oficjalnej (9 listopada 2012 r.) uczestniczyły klasy 1 TLW, 2 TLW oraz 3 TLW. O godzinie 10.00 szef sztabu złożył meldunek Szefowi Wojsk Rakietowych i Artylerii, generałowi brygady Jarosławowi Wierzcholskiemu. Następnie dokonano odczytania okolicznościowych rozkazów oraz wręczono przyznane odznaczenia, medale i wyróżnienia. W tym roku święto połączone zostało z pożegnaniem XXVII zmiana PKW KFOR. Dowódca kontyngentu, podpułkownik Jacek Wera otrzymał od dowódcy pułku oraz władz samorządowych flagi, które żołnierze będą eksponować w bazie w Kosowie. Część oficjalną uroczystości zakończyła defilada pododdziałów pułku.
Oprócz udziału w części oficjalnej nasi uczniowie mogli uczestniczyć w festynie na terenie jednostki.