Aniołowie o świętach śpiewają nam pieśni

Natomiast 20 grudnia Szkolne Koło Teatralne Komedianci zaprosiło uczniów naszej szkoły na niezwykły spektakl pod tytułem „Aniołowie o świętach śpiewają nam pieśni”. I faktycznie – Aniołki nie tylko deklamowały przepiękne wiersze o Bożym Narodzeniu, ale także śpiewały kolędy. Przepiękna niebiańska dekoracja dodawała tylko niezwykłości przedstawieniu. Dzień później spektakl obejrzeli nauczyciele.
Anioł - to słowo pochodzące z języka greckiego i oznaczające wysłannika. To istoty niematerialne, które w tradycji żydowskiej, chrześcijańskiej i islamie, traktowane są jako pośrednicy między Bogiem a ludźmi. Najczęściej utożsamiane są  z istotami doskonałymi i dobrymi. Opiekunami i stróżami, które czuwają nad bezpiecznym powrotem do domu. Ich wygląd znamy tylko z opowieści przekazywanych nam w dzieciństwie. Wyobrażamy sobie anioły jako skrzydlate istoty, w zwiewnych białych szatach, o łagodnych obliczach. A przecież Aniołowie to również wojownicy strzegący bram nieba. Trudno policzyć, ile jest aniołów. Mówi się o nich jak o armiach, legionach, zastępach. Ich liczba sięga od skromnych stu tysięcy do czterdziestu dziewięciu milionów w żydowskiej kabale. Anioły posiadają swoją hierarchię. Jedne pełnią straż u boku Boga, inni schodzą na ziemię by czuwać nad ludźmi, a jeszcze inni są strażnikami stałych gwiazd, niebiańskimi kronikarzami, dawcami wiedzy.

Obsada:
Angelika Nowakowska