Pomoc najbiedniejszym

"Tak, pomagam!" - to hasło organizowanej już po raz dziesiąty wielkanocnej zbiórki żywności Caritas. Podczas zbiórki, która została przeprowadzona w supermarketach i sieciach handlowych, wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. Placówki Caritas przygotują z nich świąteczne posiłki i paczki dla najuboższych rodzin w Polsce. "Nadchodzące święta są czasem pięknym, ale też dla bardzo wielu rodzin, z powodu biedy, trudnym. Paczki żywnościowe powinny im dać poczucie czyjejś życzliwej obecności" - podkreśla dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

Uczniowie naszej szkoły (S. Grocka, O. Bodnar, W. Halicka, A. Grelka, M. Olszówka,  Ł. Gajkowski i W. Owczarczak) w ramach działań Szkolnego Koła Caritas zbierali żywność w sklepie „LEWIATAN”. Wolontariuszom składamy serdeczne podziękowania za włączenie się w ogólnopolską akcję pomocy najbiedniejszym. Podziękowania niesiemy również Pani Ewie Michalak za pomoc w przygotowaniu listy wolontariuszy.

Opiekun SKC Wanda Trzeciak