WYCIECZKA NA WYDZIAŁ MECHANICZNY UZ

Nasi mechanicy i mechanicy lotniczy wybrali się na zapoznanie z organizacją i wyposażeniem Wydziału Mechanicznego UZ. Uczniowie klasy 2TML w ramach zajęć z pracowni mechanicznych odwiedzili laboratoria w których już wkrótce będą mieli okazję uczyć się swojego zawodu.  W oparciu o infrastrukturę WM UZ w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Mieście Zielona Góra” uczniowie uczestniczą w serii specjalistycznych zajęć. W najbliższym czasie powstanie także wydział inżynierii lotniczej z którego wyposażenia niebawem korzystać będą nasi mechanicy lotniczy. Podczas naszej wizyty uczniowie mogli obserwować wykorzystanie nowoczesnej technologii druku 3D na bazie proszków metali, laboratorium układów mechatronicznych, nowoczesny profilometr do badania stanu powierzchni, oraz hamownię wykorzystywaną przez Akademicki Związek Motorowy. Wkrótce z pewnością pojawi się kolejna okazja do odwiedzin.