„CZYTANIE NA TRAWIE”

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wznowili w tym roku udział w akcji „Czytanie na trawie” i udowodnili „Jak nie czytam jak czytam”. Młodzi ludzie z klasy 2TLAG realizowali  to przedsięwzięcie 10.06.2021r. Każdy miał okazję wcielić się w bohatera literackiego i dzięki własnej interpretacji uczynić go bardziej realnym - za każdym razem innym. Chodzi o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie. Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzono masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak czyta młode pokolenie.

My czytaliśmy „Wakacje Mikołajka” Rene Gościnnego i Jeana-Jacquesa Sempe. Książka ta jest bliska młodszym i starszym; przybliża wszystkim przyjemny nadchodzący okres wakacyjny. Udało się nam w czasie akcji przeczytać wspólnie w tym dniu całą książkę.

Dlaczego czytanie jest naprawdę wciągająca:

a)   Czytając poszerzamy wiedzę i poznajemy filary naszej kultury.

b)   Czytając rozwijamy nasze słownictwo.

c)   Dzięki czytaniu rozumiemy więcej.

d) Dzięki czytaniu będziemy mogli pomóc w przyszłości naszym dzieciom w odrabianiu lekcji z języka polskiego.

e)   Czytanie pozwoli przenieść się w czasie.

f)   Czytanie jest romantyczne.

CZYTANIE  JEST PO PROSTU FAJNE.

Zapraszamy tez do udziału w następnej akcji już w następnym roku szkolnym,
a szczególnie na Narodowe Czytanie we wrześniu 2021r. „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej jest lekturą jubileuszową, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Uczniowie klasy 2 LAG oraz

Ewa Michalak i Sylwia Wiśniewska