2010 / 2011

STYPENDIUM DLA KAROLINY
Karolina Gleisner z klasy 2 TLB otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe w ubiegłym roku. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 17 listopada w auli biblioteki w Gorzowie Wielkopolskim, a patronat nad imprezą objął Lubuski Kurator Oświaty, Roman Sondej. Gratulujemy Karolinie i życzymy dalszych sukcesów.

Lucyna Hoffman

MAMY LAUREATKĘ KONKURSU

 Uczennica klasy 1TLW Kamila Szeląg została tegoroczną laureatką (I miejsce w kategorii młodzieży) VI edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Sztuki Epistolarnej „Ludzie listy piszą”. Kamila odebrała nagrodę (aparat fotograficzny „Kodak”) 10 grudnia podczas uroczystej gali finałowej, która miała miejsce w Bibliotece Wojewódzkiej im. C. K. Norwida.  Gratulacje naszej uczennicy złożyli Dyrektor Poczty Polskiej i zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta Pani Lidia Gryko (Przewodnicząca Kapituły Konkursu). Nauczyciele i uczniowie ZST przyłączają się  do gratulacji. FOTO
                                     Wanda Trzeciak
 
 
 
 
Wielki sukces Karoliny Gleisner 
W dniu 11-12.02.2011r. troje uczniów Technikum nr 4 brało udział w  Mistrzostwach Polski Juniorów w Kick Light, które odbywały się w Kobyłce k. Warszawy. Mistrzyniami Polski Juniorów w Kick Light na 2011r zostały:
Paula Sobierajska w kategorii +70kg,
Karolina Gleisner w kategorii -60kg,
brązowy medal zdobył Lucjan Przykuta w kategorii 79kg
Wielkim sukcesem był start juniorki Karoliny Gleisner, która wygrała w pięknym stylu dwa pojedynki, a komisja sędziowska wybrała ją najlepszą zawodniczką turnieju. Tym samym ma bardzo duże szanse  na udział w  Mistrzostwach Europy, które będą rozgrywane 2-9 września w Lignano Sabbiadoro Włochy. Wszyscy wymienieni uczniowie są zawodnikami SKF Boksing Zielona Góra. Więcej TUTAJ i TUTAJ
 
Sukces Anety Thiele

 Aneta została zaproszona przez światowej sławy wokalistkę Urszulę Dudziak do 16-osobowej drużyny w programie TVP 2 – „Bitwy na głosy”.
Start 5 marca. Będziemy szli jak burza! – mówi Urszula Dudziak. 

Nasza Paula brązową medalistką Pucharu Europy!

 W dniu 13.03.2011r. zawodniczka SKF Boksing Zielona Góra zdobyła Puchar Europy w Light Contact +70kg oraz brązowy medal Pucharu Europy w Kick Light +70kg. Zawody rozgrywane były Castelletto sopra Ticino Włochy. 
Stoją od lewej: Nolasco Yolina CSBK TRESCORE, Włochy, Puglisi Jessica UNIVERSITY OF FIGHTING Włochy, Paula Sobierajska BOKSING Zielona Góra  Polska. Siedzą od lewej : Robert Sobierajski (sekundant), Kamil Ruta KBK GLADIATOR Kobyłka zdobywca Pucharu Europy w Kick Light -75kg i brązowy medalista Pucharu Europy w Light Contact oraz Paula Sobierajska SKF BOKSING Zielona Góra zdobywczyni Pucharu Europy w Light Contact oraz brązowa medalistka Pucharu Europy w Kick Light +70kg


WSZECHSTRONNY SPORTOWIEC

    Adam Szpara z klasy 2 TLB reprezentuje Zespół Szkół Technicznych w wielu dyscyplinach, w dużej mierze przyczyniając się do sportowych osiągnięć naszej szkoły. Już w ubiegłym roku szkolnym Adam brał udział w międzyszkolnych zawodach piłki siatkowej i piłki ręcznej, w której ZST zajął IV miejsce, oraz w koszykówce, gdzie został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju i zdobył dla szkoły brązowy medal. W tym roku szkolnym Adam był reprezentantem ZST w siatkówce, badmintonie (wygrał wszystkie swoje mecze), koszykówce i piłce ręcznej (III miejsce w zawodach międzyszkolnych).
    Reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych to tworzenie jej pozytywnego obrazu. Cieszymy się, że Zespół Szkół Technicznych może liczyć na tak wszechstronnego sportowca, który przyczynia się do dobrego wizerunku szkoły na terenie miasta.
Lucyna Hoffman


Bartek Gałuszka - II nagroda

 Jednym z laureatów konkursu, na który napłynęły prace z całej Polski został nasz uczeń Bartosz Gałuszka z klasy 3 TLG. Bartek zaprojektował w grafice komputerowej plakat pt. „Dzieci a internet” i zdobył II nagrodę. W konkursie wyróżniona została również praca Pawła Babisia z klasy 1 THM.
Konkurs zorganizowany został przez zielonogórskie Towarzystwo Rozwoju Rodziny we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje.

Dziękuję uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach.
Pedagog szkolny J. Jenek

UCZENNICE KLASY 1TLW LAUREATKAMI KONKURSU KURATORYJNEGO!!!

     Kasia Kupiec i Natalka Orłowska zostały laureatkami konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego  „Codzienność – niecodzienność w domu i w pracy. Wspomnienia z czasów PRL”. Organizatorami konkursu są Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim i Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród przez Lubuskiego Kuratora Oświaty Pana Romana Sondeja odbędzie się 30 maja o godz 12.00 w Kuratorium Oświaty  w Gorzowie Wielkopolskim. Gratulujemy sukcesu naszym uczennicom.
Opiekun konkursu: Wanda Trzeciak oraz Dyrekcja ZST

                     

Złota Karolina

Do wielkich sukcesów przyzwyczaiła nas w tym jak i w ubiegłym roku Karolina Gleisner. W rozegranych Mistrzostwach Polski Seniorów K-1 oraz Mistrzostwach Polski Juniorów Low kick w Skarżysko-Kamiennej w dniach 10-12 czerwiec 2011r Karolina w bardzo dobrym stylu sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów Low kick 2011. Komisja sędziowska wybrała ją Najlepszą Zawodniczkę Zawodów. Jest to jej trzecie Mistrzostwo Polski Juniorów oraz drugi tytuł Zawodniczki Zawodów w 2011r. Brała udział w Pucharze Świata gdzie uplasowała się na trzeciej pozycji. Obecnie jest kadrowiczką w juniorach oraz będzie powoływana na zgrupowania seniorek, po których rozpocznie rywalizacje w tej grupie wiekowej. Więcej o sukcesie Karoliny TUTAJ 

XXIV OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ - "Człowiek w świecie pieniądza"