2011 / 2012

Sukces młodych geologów

W dniach 19-20 kwietnia w Warszawie odbył się XXV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geologicznej. Tematem przewodnim była „Geologia Bałtyku wraz z wybrzeżem”. Olimpiada składała się z pytań grupowych i indywidualnych. W jury zasiadali pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego doc. dr Wojciech Ozimkowski – przewodniczący oraz dr Radosław Mieszkowski.
W olimpiadzie brali udział uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika  z Zielonej Góry: Adrian Dominiczak, Paulina Hochicz, Katarzyna Wolna wraz z opiekunem Elżbietą Markiewicz, oraz uczniowie z Jasła ( woj podkarpackie), Krakowa i Warszawy.

Srebro dla naszych szczypiornistów,

czyli II miejsce w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży „LICEALIADA”. Jesteśmy drugą drużyną w województwie. Piłkarze ręczni ZST Zielona Góra przegrali z zespołem ZSO Świebodzin finał mistrzostw wojewódzkich szkół ponadgimnazjalnych. - Mimo porażki zbieram gratulacje, bo moi podopieczni jako pierwsi postawili się faworytom - mówi trener Sylwester Buczyński.

SREBRO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH!!!

Dnia 29 marca 2012 roku odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Ponadgimnazjalnych miasta Zielona Góra. W zawodach wzięło udział 14 szkół pandgimnazjalnych.

ZŁOTO! SREBRO! BRĄZ ! NASZE SUKCESY NA ZAWODACH LEKKOATLETYCZNYCH!!!

Dnia 24 kwietnia 2012 roku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Zielonej Góry w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w 13 różnych konkurencjach: biegowych, rzutowych i skocznych.Nasi uczniowie spisali się na medal, a właściwie 9 medali zdobywając 2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe.

Skazani na sukces, czyli I miejsce w rozgrywkach półfinałowych i awans do finałów wojewódzkich.

Zespół Szkół Technicznych to IV drużyna w województwie. Trener Sylwester Buczyński mając takich chłopców pod opieką chciał stworzyć szkolną drużynę piłki ręcznej, która dorówna sportowemu VII LO stylem i częstotliwością zdobywania trofeów. Czy mu się udało?

I MIEJSCE W REJONACH DLA SZCZYPIORNISTÓW ZST I AWANS DO PÓŁFINAŁÓW WOJEWÓDZKICH
Szczęśliwie zakończył się wyjazd do Gubina, gdzie 30 marca 2012 odbył się rejonowy turniej w piłce ręcznej chłopców w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. W rywalizacji z zespołami, które reprezentowały poszczególne powiaty naszego rejonu, technicy z Zielonej Góry zajęli pierwsze miejsce premiowane awansem do półfinałów wojewódzkich. Reprezentowaliśmy miasto Zielona Góra, ale również naszą szkołę. Trener Sylwester Buczyński załatwił wszystko. Sponsorem strojów sportowych firmy Hummel było PGNiG.

I miejsce i złoty medal dla naszych szczypiornistów

8 lutego 2012 drużyna ZST piłki ręcznej - chłopców z opiekunem panem Sylwestrem Buczyńskim wywalczyła I miejsce w Międzyszkolnych Mistrzostwach i odebrała złoty medal. Emocje podczas zawodów sięgały zenitu. Nasi chłopcy walczyli zaciekle, mimo że niektórzy mieli kontuzję. Potrafili jednak zwalczyć ból i jeszcze zdobyć mistrzostwo. Popatrzcie jak wasi koledzy grali w turnieju, a najbardziej wyróżniający się zawodnicy Adam Szpara, Jacek Szawala, Stanisław Szczepaniak, Piotr Książkiewicz zdobyli największą ilość bramek. Gratulujemy i jesteśmy z nich dumni. Naszych chłopców czekają jeszcze kolejne mecze i mamy nadzieję, że zdobędziemy dla nich sponsorów.
                                                                      Mirosław Wyderkiewicz.

STYPENDIUM DLA KLAUDII i KAROLINY

Dnia 30 listopada 2011, Klaudia Woźniak z klasy 2TL otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów  oraz Karolina Gleisner z klasy  3TLB otrzymała  stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Klaudia została wyróżniona za bardzo dobre wyniki w nauce, natomiast Karolina za osiągnięcia sportowe w ubiegłym roku szkolnym 2010/2011.  Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 30 listopada br. w Auli Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego w Zielonej Górze, a patronat nad imprezą objął Lubuski Kurator Oświaty, Roman Sondej. Gratulujemy Klaudii oraz Karolinie i życzymy dalszych sukcesów.
Karina Sokołowska

SUKCES KASI WOLNEJ

Zgodnie z protokołem wyników zawodów II stopnia XXXVIII Olimpiady Geograficznej w roku szkolnym 2011/2012 przesłanym przez komisję Uniwersytetu Szczecińskiego, Kasia Wolna z klasy III TG osiągnęła wynik 81 punktów. Dzięki temu  zakwalifikowała się do kolejnego etapu olimpiady, który odbędzie się w Siedlcach.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW