60 WSPANIAŁYCH

Czas na trzecią odsłonę cyklu 60. Wspaniałych. Tym razem prezentujemy kadrę kierowniczą naszej szkoły.

Nauczyciel wychowania fizycznego, kierownik kształcenia praktycznego

Pani Edyta Polewska rozpoczęła pracę w naszej szkole w 1997 r. Młoda nauczycielka wpadła pod opiekuńcze skrzydła starszych kolegów: Lecha Darskiego i Krzysztofa Czerwińskiego. Od początku wykazała się rzetelnością i zaangażowaniem w pracę. Jak przystało na nauczyciela w.f.-u, całe życie spędza w biegu, załatwiając po drodze różne pilne sprawy. Przez wiele lat była wychowawcą uczniów, dla których była matką-lwicą – wymagającą, sprawiedliwą, ale zawsze broniącą „swoich” dzieci.

Energia pani Polewskiej przejawia się w różnych działaniach, nie tylko w szkole, ale także poza nią. Jest instruktorem aerobiku, siatkówki i pływania – przez wiele lat klasy uczestniczące w innowacji wojskowej pod czujnym okiem p. Polewskiej uczęszczały na zajęcia pływania na CRS. Koordynowała także współpracą z Klubem Strzeleckim „Gwardia”. Pani Edyta zachęca uczniów do aktywności fizycznej i rywalizacji sportowej. Kiedy gra muzyka, pani Polewska włącza piąty bieg: to dzięki niej każdą studniówkę rozpoczyna przepiękna aranżacja poloneza. Od kilku lat pełni funkcję kierownika szkolenia praktycznego oraz jest „panią od zastępstw”, dzięki której uczniowie mają możliwie najlepszy plan lekcji.

Prywatnie pani Polewska kontynuuje swoją miłość do kultury fizycznej i aktywnie spędza każdą wolną chwilę. Lato spędza na kajakach, lubi poznawać nowe miejsca, jeździć na rowerze. Zimą lubi ciepły domek, czytanie Harrego Pottera i oglądanie Gwiezdnych Wojen, a ostatnio także książki Anety Jadowskiej. Jej ulubionym zespołem jest niezmiennie od 30 lat zespół A-Ha.

Według autorek tekstu, dla pani Polewskiej:

„W.F. to nie przedmiot – to sposób na życie”.