60 WSPANIAŁYCH 2.0

      Listopad jest szczególnym miesiącem w polskiej kulturze i tradycji. Prezentację 60. Wspaniałych rozpoczynamy od wspomnienia o osobach, które już odeszły, a zapisały się w szczególny sposób w pamięci naszej szkoły. Czas na wspomnienie kolejnego Wspaniałego Dyrektora.

 

      Człowiek niezwykle obowiązkowy, którego pasją było przekazywanie wiedzy i kształtowanie młodych ludzi. W ciągu wieloletniego kierowania placówką dał się poznać jako doskonały nauczyciel i organizator. Szczególnie dbał o rozwój bazy dydaktycznej szkoły. Pod jego kierunkiem powstały wówczas: studio telewizji szkolnej w obwodzie zamkniętym, pracownia techniczna i sala rekreacyjna, szkolny punkt usług poligraficznych, pracownia fotograficzna, pracownia nauki języków obcych z 20 stanowiskami. Dzięki jego staraniom rozbudowano i wzbogacono zbiory biblioteki szkolnej. Przebudowano wnętrza szkoły podnosząc ich funkcjonalność, a także unowocześniono i doposażono w pomoce dydaktyczne pracownie przedmiotowe.

     Wspomnienia p. Wiolety Szczepańskiej: Dyrektor Merena bardzo poważnie podchodził do swoich obowiązków. Był w szkole codziennie o 5 rano, wypijał kawę plujkę, zwoływał wicedyrektorów, kierownika gospodarczego i organizował naradę, co w danym dniu jest do zrobienia. Bardzo często sprawdzał, czy młodzież chodzi w kapciach, czy na sali gimnastycznej jest bezpiecznie – z kierownikiem robił poranny obchód.

      Z zapisków p. Janiny Kosowicz: Obecny budynek wprawdzie został otwarty w 1970 roku, ale ogromną zasługą dyrektora Mereny było organizowanie pracowni, radiowęzła, studia telewizyjnego. „Nowe wyposażenie, nowy sprzęt dały opiekunom pracowni możliwość wprowadzania innowacji w pracy z uczniem”. Kontynuator zasady swojego poprzednika:

„W szkole uczymy i wychowujemy wszyscy”.