MECHANICY ODWIEDZILI TARGI PRACY

W środę (14 marca) nasi mechanicy z klasy 3TMG i 4TMW mieli okazję przeprowadzić szybki przegląd lokalnego rynku pracy. Okazją ku temu była kolejna edycja „Targów Pracy”, na których lokalni pracodawcy prezentują swoją ofertę i nawiązują kontakt z fachowcami, których chcieliby zatrudnić. Targi odbywały się na hali głównej wydziału mechanicznego, Uniwersytetu Zielonogórskiego co dodatkowo stwarzało okazję do zapoznania się z pracowniami i wyposażeniem specjalistycznym wydziału, szczególnie interesującego naszych mechaników. W tym roku w targach wzięła udział rekordowa liczba wystawców, można powiedzieć, że hala WM „pękała w szwach”. Świadczy to o ogromnym zapotrzebowaniu rynku pracy na fachowców - szczególnie z branży mechanicznej i elektrycznej. Wśród wystawców bardzo dużą grupę stanowiły firmy, mające swoje zakłady na specjalnej strefie ekonomicznej w Kisielinie. Podczas rozmów na stoiskach, a także z materiałów informacyjnych jednoznacznie wynikało, że najbardziej poszukiwanymi obecnie fachowcami są operatorzy obrabiarek CNC i spawacze. Cieszy to szczególnie naszych mechaników, którzy właśnie w tych kierunkach kształcą się w naszej szkole, oraz zdobywają certyfikaty potwierdzające ich kwalifikacje.