Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

W dniu 28 lutego 2016r. z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział we Mszy św. w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej o godz 9:30. Po uroczystości nastąpił przemarsz kompanii honorowej wraz z pocztami sztandarowymi i pozostałymi uczestnikami na plac Majora Adama Lazarowicza.

Celem pogłębienia i zaczerpnięcia dalszej wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych i tym samym, aby kolejny raz uczcić ich pamięć, uczniowie klas 1 LWA, 1 LWB, 1 TMW, 2 TLW oraz 2 TMW wraz z opiekunami w dniu 7 marca 2016r. udali się na ul. Sulechowską do Centrum Rekreacyjno-Sportowego na koncert pt. "Panny Wyklęte".
Uczniowie ubrani w pełne umundurowanie i ustawieni w szeregu wymaszerowali spod szkoły przed godziną 12. Przechodnie, których mijali usłyszeć mogli "Kawalerię" - wojskową przyśpiewkę.
Na miejscu reprezentanci naszej szkoły pokazali jak wygląda prawdziwa szkoła wojskowa, nie tylko mundurem przykuwali uwagę ludzi dookoła. Uwagę przyciągała perfekcyjna parada klas wojskowych.
Po zajęciu miejsc, około godziny 13, rozpoczął się koncert. Przy muzyce zespołu Maleo Reggae Rockers zaśpiewały sławne w Polsce i na świecie piosenkarki: Kasia Kowalska, Marcelina, Kasia Malejonek, Ania Witczak, Lilu oraz zespół Dziewczyny.
     Całość miała charakter wzniosły i wzniecała patriotyzm w sercach młodych ludzi. Często na widowni słychać można było okrzyk: "Cześć i chwała bohaterom!" Cieszymy się ,że mogliśmy wziąć udział w obchodach dnia tak ważnego dla każdego Polaka.

Agata Lisiewicz i Nikola Olczyk z klasy 2 TLW