Absolwent 2016 - Zdobyliśmy prestiżową statuetkę!!!

Tegoroczna edycja targów Absolwent 2016 była dla naszej szkoły niezwykle udana. Kapituła targów nagrodziła naszą szkołę prestiżową statuetką Absolwenta!!! Jak do tego doszło dowiecie się z krótkiej relacji.

Po pierwszym dniu największych w Zielonej Górze targów edukacyjnych można powiedzieć, że zainteresowanie naszym stoiskiem wśród gimnazjalistów było ogromne. Wzorem poprzednich lat prezentowaliśmy wszystkie zawody na które prowadzony jest w naszej szkole nabór na rok 2016/ 2017. To Już kolejny rok w którym wspólnie z nami prezentują się żołnierze jednostek będących naszymi partnerami. Na naszym stoisku prezentowaliśmy wyroby naszych mechaników, oraz wyposażenie pracowni mechanicznej. Elektrycy przygotowali układ sterujący silnikiem, oraz model sygnalizacji świetlnej. Gazownictwo prezentowało technologię wykonywania instalacji z tworzyw sztucznych. Można było przeprowadzić pomiary czystości wody, dzięki prezentacji prowadzonej przez uczennice ochrony środowiska, oraz w dużym zbliżeniu oglądać zbiory skał zgromadzone przez naszych geologów. Oczywiście dużo miejsca poświęciliśmy klasom wojskowym które prezentowały przekroje broni palnej oraz drobniejszy sprzęt wojskowy na wyposażeniu ZST. W pierwszym dniu targów odwiedzający nasze stoisko mogli spotkać się z saperami z 5 Kresowego Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim (jednostka partnerska dla naszych mechaników). Żołnierze pod dowództwem porucznika Andrzeja Pasterniaka prezentowali sprzęt saperski. Bardzo dużą atrakcją okazał się pancerny kombinezon EOD-9. Odwiedzający nasze stoisko dzięki uprzejmości saperów mogli założyć kombinezon, oraz spróbować wykonywać w nim proste czynności, co nie było sprawą łatwą z uwagi na chociażby wagę kombinezonu (ponad 50kg). Dzięki wspólnej prezentacji naszej szkoły i jednostek wojskowych zainteresowani mogli z pierwszej ręki dowiedzieć się jak wygląda służba wojskowa, oraz w czym pomaga udział w innowacji realizowanej w naszej szkole. W części artystycznej targów można było podziwiać występy naszej zdolnej młodzieży. Bardzo dużym zainteresowaniem, a także słowami podziwu został nagrodzony pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas mundurowych, a szczególnie powstającej właśnie kompani reprezentacyjnej pod dowództwem Przemka Kowalczyka z klasy 3TMW. W części artystycznej niesamowity pokaz tańca zaprezentowały Dagmara Wojniak i Jowita Sasor z klasy 1TLWB. Zwieńczeniem występu był hip-hopowy show w wykonaniu Krzyśka Polaczyka znanego jako Kriss. Drugiego dnia targów saperów z Krosna zmienili artylerzyści z Sulechowa. 5 Lubuski Pułk Artylerii, reprezentowany przez grupę rozpoznawczą z 3DAR prezentował sprzęt służący rozpoznaniu artyleryjskiemu. Na stoisku prezentowany był artyleryjski przyrząd dalmierzowo – rozpoznawczy, a  o jego możliwościach i opowiadał kapral Paweł Chibowski. Całe nasze stoisko dzięki przygotowaniu przez nauczycieli przedmiotów zawodowych, oraz atrakcyjnej reprezentacji partnerskich jednostek wojskowych cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Następna okazja do zobaczenia wszystkich atrakcji będzie podczas dni otwartych 21 marca, a z dużą częścią zwiedzających spotkamy się we wrześniu.

Za przygotowanie ekspozycji i czynny udział w targach serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym  uczniom, nauczycielom oraz żołnierzom 5 Kresowego Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim i 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie.