MECHANICY ODWIEDZILI 11BREM W ŻAGANIU

Stałym punktem programu szkolenia naszych mechaników jest wizyta w 11 Batalionie Remontowym w Żaganiu. W tym roku wyjazd ten odbył się 29 listopada. W szkoleniu wzięli udział nasi kadeci z 1 i 2 klasy o profilu technik mechanik. Zajęcia zorganizowane był tak, aby w pełni zapoznać naszych mechaników z zadaniami realizowanymi przez 11brem, oraz zapotrzebowanie SZRP na wykwalifikowanych fachowców – mechaników.

W trakcie pobytu można było  zobaczyć m. in. warsztat sprzętu łączności, stacje diagnostyczną oraz halę remontową ciężkiego sprzętu gąsienicowego. W hali remontowej największym zainteresowaniem cieszyły się czołgi - Leopard 2A4 i 2A5. Na hali remontowej można było także zobaczyć bojowe wozy piechoty BWP-1 (w różnej konfiguracji), oraz samobieżną haubicę  2S1 Goździk. Uczniowie odwiedzili także mobilny warsztat naprawy sprzętu optycznego, oraz kuźnię, gdzie obserwowali proces przecinania tlenem elementów stalowych. Podczas zajęć uczniowie zadawali pytania, na które szczegółowo odpowiadali żołnierze i pracownicy cywilni batalionu. Uczniowie chętnie zaglądali we wszystkie zakamarki remontowanego sprzętu, a dzięki możliwości zajęcia miejsca wewnątrz pojazdów mogli poczuć się jak członkowie załogi. Pod koniec wizyty mechanicy mogli obserwować przejazd czołgu Leopard podczas zajmowania miejsca na hali remontowej – była to ogromna atrakcja dla naszych młodych żołnierzy. Za możliwość przeprowadzenia zajęć serdecznie dziękujemy dowódcy 11BRem – ppłk Ireneuszowi Maślance.