XXI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „DROGI DO WOLNOŚCI” - W STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Do udziału w konkursie zgłosili się  uczniowie ze szkół: III LO i V LO w Zielonej Górze, LO w Czerwieńsku, Liceum Ekologicznego, CKZiU „Ekonomik” i z ZST w Zielonej Górze. Przybyłych gości przywitała wicedyrektor szkoły Pani Roma Rypson – Goluda. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. Jury nie miało łatwego zadania. Pani dr Małgorzta Szymczak – pracownik Instytutu Historii UZ, rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej i Pani mgr Sylwia Wiśniewska – nauczyciel ekonomii i bibliotekarz, fascynatka literaturą i sztuką Niemiec w skupieniu wysłuchały recytacji  przygotowanej przez uczniów. W efekcie prac jury wyłoniło zwycięzców. I i II miejsce otrzymały uczennice z III LO w Zielonej Górze, III miejsce zajęła uczennica klasy pierwszej z naszej szkoły  Julia Kołpaczek. Jury przyznało także wyróżnienie uczennicy z „Ekonomika” - Oliwii Barylskiej. Nagrody wręczył dyrektor szkoły Pan  Mariusz Kita. Zwycięzcom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Organizatorkami konkursu były polonistki z ZST  Pani Ines Fronczyk – Zelisko i Pani Roma Rypson – Goluda. Prowadzący Iza Bogulak i Marceli Urbański z IV TLWA. konkurs swoje zadanie wykonali wzorowo.

Iza Bogulak i Marceli Urbański