DZIEŃ NAUCZYCIELA W ZST

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej samorząd szkolny, w imieniu swoim i społeczności uczniowskiej, złożył nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia i  podziękowania za trud i zaangażowanie w nauczanie i wychowanie, wsparcie i opiekę.

Aby ten wyjątkowy dzień uczynić jeszcze bardziej uroczystym, samorząd szkolny zorganizował dla uczniów naszej szkoły spotkanie z dyrektorem, który swoje rządy rozpoczął 1 września 2018r.  Pan mgr inż. Mariusz Kita, przyjął zaproszenie od uczniów i równo o godz. 12.00 odbyło się spotkanie pt: „100 pytań do…”, w którym udział wzięli uczniowie wszystkich klas. Po raz pierwszy mieli możliwość zadania pytań osobie zarządzającej placówką, dotyczących zarówno sfery zawodowej, jak i osobistej. Pytania były różnorodne, a odpowiedzi dostarczyły bardzo ciekawych informacji o dyrektorze. Przede wszystkim, że p. Mariusz Kita jest pracownikiem naszej szkoły od 23 lat. Sprawy ZST są mu bardzo bliskie. Zna dobre strony i bolączki placówki. Jednym z celów, które sobie wyznaczył to skuteczny rozwój kierunków zawodowych, na który jest popyt w obecnych czasach. Z rozmowy dowiedzieliśmy się również, że p. M. Kita zawszy był i jest aktywny w sporcie. Uwielbia grać w koszykówkę, ale i siatkówka czy piłka nożna nie są mu obce. Chciałby przywrócić w szkole dni sportu. Już za parę tygodni odbędzie się pierwszy mecz w siatkówkę: uczniowie kontra nauczyciele, aby uczcić obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dyrektor zasugerował, że ekipa belfrów jest silna i nie da forów młodzieży. Uczniowie zadawali też pytania dotyczące bieżących spraw. Dyrektor odpowiadał na każde z nich, od żadnego nie uchylał się, jeśli odpowiedź wymagała zastanowienia się, czy też zweryfikowania pewnych informacji, prosił o pytania na piśmie, żeby miał możliwość odpowiedzi na nie. W trakcie rozmowy padło pytanie o najważniejsze wartości w życiu. Bez wahania p. Mariusz Kita odpowiedział: zdrowie i rodzina.  Spotkanie było bardzo interesujące, młodzież była pod wrażeniem otwartości i szczerości odpowiedzi nowego dyrektora. Najtrudniejsze okazało się pytanie o występki Dyrektora jako ucznia, ponieważ takich właściwie nie było. Nasz dyrektor może być dla nas wzorem do naśladowania.

 

Ale to nie wszystkie atrakcje przygotowane przez samorząd szkolny.

Z okazji Dnia Nauczyciela zorganizowany był konkurs pt: „Czy znasz swojego nauczyciela?”. Uczniowie musieli rozpoznać nauczycieli na podstawie kilku, często nieznanych faktów z życia pedagogów.

Tylko 3 uczniów trafnie odkryło, kim są zaprezentowane osoby. A informacje były szczegółowe i nie wszystkim znane. Kto wiedział, że p. L. Hoffman śpiewa w chórze albo że p. Krzysztof Rogowski był 18-ście razy na Woodstocku, czy też uprawiał kick - boxing?

Nagrodę uzyskali uczniowie: Marceli Urbański z IV TLWA, Oskar Rychta i Patryk Woźnicki z kl. II TLWA. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Samorząd szkolny ZST