GRA MIEJSKA – WIERNI TRADYCJI

W 2018 r. nie tylko przypada setna rocznica odzyskania niepodległości. Sto lat temu, dokładnie 26 grudnia 1918 r. wybuchło powstanie wielkopolskie. Jedyne w historii Polski zakończone sukcesem i jednocześnie tak bardzo niedoceniane. Dlatego Lubuski Oddział Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 już teraz rozpoczęło przygotowania do obchodów okrągłej rocznicy. 14 października 2018 r. w Zielonej Górze TPPW zorganizowało grę miejską pt. „Wierni Tradycji”. Uczniowie Zielonogórskich Szkół podczas gry plenerowej musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami, które sprawdzały ich wiedzę, spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia oraz orientację w terenie.

Zespół Szkół Technicznych reprezentowały trzy ekipy, składające się z uczniów klasy 2 TLWA. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami na temat historii Polski, historii powstania wielkopolskiego, wykazać się wiedzą na temat TPPW, ułożyć krótki wierszyk na temat odzyskania niepodległości oraz złożyć maskę gazową.

Wydarzenie zakończyło się uroczystym wręczeniem nagród i upominków, które odbyło się pod Pomnikiem Dobosza na Placu Powstańców Wielkopolskich.  Nasze zespoły uplasowały się pośrodku stawki uczestników, zajmując siódme, ósme i dziewiąte miejsce, świetnie się przy tym bawiąc.

Anna Roszak