Mobilny Absolwent - Ostatnia akcja mechaników i elektryków

W trakcie tych bardzo ciekawych warsztatów  elektrycy pod fachowym okiem niemieckiego instruktora montowali urządzenia elektryczne na ramie. Rozrzerzali obwód elektryczny zgodnie z podanym zadaniem ( sterowanie silnika z dwiema prędkościami obrotowymi) oraz pracowali nad przygotowaniem programu SPS ( Logo!Soft). Natomiast mechanicy  po zapoznaniu się z podstawami programowania Din 66025, przeszli do programowania tokarek cnc, a także instalowali i obsługiwali obrabiarki cnc. Po  analizie funkcjonalności edytowanych programów p. Powelleit ( prowadzący mechaników) oraz p. Baumstark ( instruktor elektryków) zgodnie przyznali, że chłopcy wykazali się dużą kreatywnością i wiedzą. Dodali, że z takimi umiejętnościami mogą zacząć się starać o dobrze płatną pracę w swoich zawodach.

      

Roma Rypson-Goluda