PRAKTYKA WE FRANKFURCIE – TECHNIK OCHRONY ŚRODOWISKA (31.03-4.04.2014)

Tym razem grupa dziewcząt z ochrony środowiska miała możliwość zwiedzenia fabryki produkującej moduły solarne czyli panele słoneczne. Była to firma Astronergy mająca swoją siedzibę  we Frankfurcie nad Odrą, która jest częścią spółki wielkiego koncernu CHINT.
Dziewczęta zapoznały się z prezentacją na temat firmy Astronergy, technologią produkcji modułów solarnych. Zaprezentowano nam w jaki sposób firma dba o ochronę środowiska podczas produkcji tych paneli oraz zwiedziliśmy halę produkcyjną, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć w  jaki sposób krok po kroku taki panel powstaje.
Poza tym dziewczęta miały okazję dowiedzieć się, jakie korzyści wynikają z instalacji fotowoltaicznej, jak wykorzystuje się energię geotermalną oraz jak działa akumulator. Będąc na spacerze wokół terenów szkolnych dziewczyny zapoznały się z tabliczkami oznaczającymi kanały ściekowe, burzowe i rury wodne i gazowe, pod jakim kątem przeprowadza się takie rury oraz mierzyły PH wody i śliny.
Dzięki uprzejmości zakładu Bei Becker Und Armbrust z Frankfurtu nad Odrą, zajmującego się kanalizą i ściekami mieliśmy możliwość zobaczenia jak pracuje wóz do udrażniania rur kanałowych. W miejscowości Eisenhüttenstadt zaprezentowano nam pracę takiego wozu. Dodatkowo zaprezentowano nam pracę kamery w kanale, której zadaniem jest pokazanie stanu kanału i wyłapanie wszystkich uszkodzeń koniecznych do naprawienia. Przy okazji panowie obsługujący ten wóz pokazali nam, jakie rzeczy można znaleźć w kanałach np. zardzewiały pistolet, stary mały zegarek czy dużego szczupaka. Oczywiście były również szczury. Tego samego dnia zwiedzaliśmy muzeum DDR w Eisenhüttenstadt, oraz Wild Park – naturalnie wśród zwierząt we Frankfurcie.