Konferencja lokalna „Jestem Prosumentem”

Dnia 8 czerwca 2015r. odbyła się konferencja lokalna promująca OZE. Był to trzeci etap konkursu ogłoszonego przez BOŚ pt.”Postaw na Słońce”. Organizacją konferencji zajęli się uczniowie klasy 2TEG tzn. szkolony zespół konkursowy ANODA (technik elektryk) oraz wolontariusze i grupa wsparcia
z części klasy uczącej się w zawodzie technik geolog. W programie konferencji omówiono : źródła energii potrzebnej do życia, szczegółowo zalety i wady odnawialnych źródeł energii w różnych technologiach. Dokładnie zaprezentowano sposób postępowania przy projektowaniu instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego tak aby mogła spełniać funkcję instalacji prosumenckiej.

W kolejnej części, zespół ANODA przedstawił efekty pracy w etapach konkursu- „Energia dla szkoły”
i „Energia dla domu”.

Zaproszeni eksperci z BOŚ zaprezentowali  możliwości dofinansowania do inwestycji a członkowie zespołu Anoda wykonali kilka projektów instalacji dla zainteresowanych właścicieli posesji.

W konferencji udział wzięli: przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych, właściciele domów jednorodzinnych ze środowiska lokalnego, przedstawiciele firm instalatorskich oraz stowarzyszeń działających na terenie miasta Zielonej Góry.

Reporterka „Radia Zielona Góra” przeprowadziła wywiad z organizatorami i uczestnikami konferencji.

Informacje i nagranie - TUTAJ

Szkolny zespół ANODA.