WYCIECZKA DO FABRYKI DMG MORI

W dniu 18 października nasi mechanicy, automatycy i mechanicy lotniczy wzięli udział w fascynującej wycieczce do fabryki obrabiarek firmy DMG MORI w Pleszewie. To wyjątkowe doświadczenie, które dostarczyło im wglądu w proces produkcji zaawansowanych maszyn obróbczych oraz innowacji w przemyśle. Naszą grupą opiekowali się najlepsi nauczyciele – mechanicy: Panowie Cezary Grudzień, Krzysztof Rogowski i Łukasz Szerszenowicz.

Rano grupa wyruszyła z naszej szkoły autokarem w kierunku Pleszewa. Atmosfera wśród uczniów była niesamowicie podniecona, ponieważ wszyscy ciekawili się, jak wygląda praca w fabryce i jakie maszyny są produkowane przez DMG MORI. Po kilku godzinach jazdy, dotarliśmy na miejsce.

Na miejscu odbył się fascynujący spacer po hali produkcyjnej, gdzie uczniowie mogli przyjrzeć się blisko, jak obrabiarki były montowane krok po kroku. Dowiedzieli się również, jakie materiały i narzędzia są używane, oraz jakie rygorystyczne procedury kontroli jakości są stosowane, aby zapewnić doskonałą jakość produktów.

Nasi nauczyciele - Panowie Cezary Grudzień, Krzysztof Rogowski i Łukasz Szerszenowicz - okazali się niezwykle pomocni, tłumacząc uczniom szczegóły produkcji oraz odpowiadając na ich liczne pytania. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu, uczniowie mogli lepiej zrozumieć proces produkcyjny oraz jego znaczenie w dzisiejszym przemyśle.

W fabryce mieści się także showroom firmy DMG MORI, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć różne modele obrabiarek i dowiedzieć się więcej o ich możliwościach. To była doskonała okazja, aby poczuć, jakie niesamowite technologiczne możliwości tkwią w tych maszynach.

W trakcie wizyty miała miejsce również przerwa kawowa i obiad, które odbyły się w samym sercu fabryki. To była doskonała okazja do relaksu i wymiany wrażeń w miłej atmosferze.

Wycieczka do fabryki DMG MORI była niezapomnianym doświadczeniem, które dostarczyło uczniom ogromnej wiedzy i inspiracji. Dzięki opiece nauczycieli i możliwości zobaczenia procesu produkcyjnego w praktyce, poczuli się jeszcze bardziej zmotywowani do rozwoju swoich umiejętności i kariery związanej z techniką i inżynierią mechaniczną, oraz automatyką przemysłową. To była wyjątkowa wycieczka, która na pewno pozostanie w ich pamięci na długo.